phone mail

Zdravotná starostlivosť v Thajsku je 6. najlepšia na svete

Thajsko získalo celosvetové uznanie za kvalitu svojich zdravotníckych služieb potom, čo americký časopis CEOWORLD zaradil Thajsko na šieste miesto v zozname krajín s najlepšími systémami zdravotnej starostlivosti v roku 2019, uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Minister zdravotníctva Anutin Charnvirakul ocenil toto hodnotenie ako známku úspechu krajiny v rozvoji svojho sektoru zdravotnej starostlivosti.

Podľa CEOWORLD, Thajsko patrilo medzi niekoľko ázijských krajín, ktorým sa v roku 2019 podarilo umiestniť na prvých 10 miestach, spolu s Južnou Kóreou a na treťom mieste s Japonskom. Na zozname dominujú európske krajiny, pričom na štvrtom mieste je Rakúsko, nasledované Dánskom (5. miesto), Španielskom (7. miesto), Francúzskom (8. miesto) a Belgickom (9. miesto). Austrália zaokrúhla top 10 na 10. mieste.

Z 89 krajín, ktoré sa zúčastnili prieskumu, taiwanská zdravotná starostlivosť zaujala na prvom mieste a dosiahla 78,72 zo 100 v indexe zdravotnej starostlivosti. Na opačnom konci spektra so skóre 33,42 bola Venezuela v roku 2019 označená za krajinu s najhorším systémom zdravotnej starostlivosti.

Index zdravotnej starostlivosti je štatistická analýza celkovej kvality systému zdravotnej starostlivosti krajiny vrátane infraštruktúry; kompetencie zdravotníckych pracovníkov (lekári, ošetrovateľský personál a ďalší zdravotnícki pracovníci), náklady, dostupnosť kvalitnej medicíny. Zohľadňuje aj ďalšie faktory vrátane environmentálnej udržateľnosti, prístupu k čistej vode, hygieny, pripravenosti vlády na ukladanie sankcií za vysoko rizikové správanie, ako je napríklad užívanie tabaku a nadmerný príjem cukru.

Thajsko získalo celkové skóre 67,99 zo 100. Slovenská republika získala skóre 38,48 čo jej vynieslo v rebríčku 54 miesto.

https://ceoworld.biz/2019/08/05/revealed-countries-with-the-best-health-care-systems-2019/

Loading....