phone mail

Zájdite si do Thajska za relaxom a vráťte sa odpočinutí, zdravší a krajší

Thajsko každoročne navštívi okolo 26,5 milióna turistov, čo z neho robí jednu z najpopulárnejších svetových turistických destinácií vôbec. Táto krajina je milovaná pre atraktívnu kultúru, pohostinných a vždy usmiatych ľudí, dychberúce scenérie a ideálne počasie. V posledných rokoch však tento tropický raj priťahuje aj nový typ turistov.

Hlavným dôvodom, prečo do Thajska prúdia davy turistov nielen zo Západu, ale tiež okolitých krajín, je okrem dokonalého relaxu aj špičková lekárska starostlivosť. Zdravotná turistika je čoraz populárnejšia, o čom svedčia aj čísla- toto odvetvie podľa BBC Travel rastie v Thajsku ročne v priemere o 16%, čo znamená, že ročne sem prídu približne dva milióny návštevníkov s úmyslom popri relaxe vyriešiť aj nejaký ten zdravotný či estetický problém.
Vedeli ste? Celosvetovo sú okrem Thajska najobľúbenejšími destináciami pre zdravotnú turistiku India a Singapur, ale tiež Latinská Amerika a Mexiko. 

Thajské know how
Pritom zdravotná turistika má v Thajsku pomerne dlhú históriu. Ľudia tu po desaťročia prichádzajú na thajskú masáž, alebo aby sa naučili meditovať. V posledných rokoch sa však cestovanie za lekárskym ošetrením trošku zmenilo a turisti sem chodia aj kvôli chirurgickým zákrokom.
Vedeli ste? Organizácia z názvom Patients Beyond Borders (Pacienti bez hraníc) mapuje situáciu zdravotnej turistiky po celom svete.

Existuje celý rad faktorov, ktoré napomohli tomu, aby zdravotná turistika v Thajsku prekvitala: dostupnosť kvalitných liečebných postupov na svetovej úrovni, luxusné ubytovanie na súkromných zdravotných klinikách, lacné letenky a v neposlednom rade fakt, že liečba je dostupná za zlomok sumy peňazí, ktoré by ste inak zaplatili vo väčšine západných krajín. A bonus? Thajsko je nádherné miesto na zotavenie po akomkoľvek type zákroku.
Výrazné napredovanie biznisu možno tiež spájať so starnutím populácie. Niektoré zákroky prevádzané v zahraničí dokonca zdravotné poisťovne preplácajú, iné si musia zaplatiť samotní pacienti.

Medzi TOP kliniky v Thajsku patria súkromné zariadenia BNH Bumrungrad a Samitivedž v Bangkoku, avšak všeobecne je tunajšie zdravotníctvo na veľmi vysokej úrovni, takže aj v “klasickej” nemocnici ste v dobrých rukách.
Vedeli ste? Nemocnica Bumrungrad sa môže pochváliť tlmočníkmi do 14 svetových jazykov a nájdete tu tiež modlitebňu určenú pre moslimov.

Populárne úkony, za ktorými sa oplatí do Thajska vycestovať:

 • kúpele
 • kompletné lekárske prehliadky
 • rôzne tréningové tábory, pobyty zamerané na chudnutie (napríklad tábory Muay Thai) a s tým spojené chirurgické úkony
 • meditácie, thajské masáže
 • zubné lekárstvo
 • plastická / kozmetická chirurgia, odstránenie tetovania
 • anti-aging kúry
 • všeobecná chirurgia
 • reprodukčná medicína a operácie zmeny pohlavia
 • terapia kmeňovými bunkami
 • liečba pohlavne prenosných chorôb, rakoviny
Loading....