phone mail

BBC píše: Thajsko je medzi 7 najlepšími miestami na svete na život po odchode do dôchodku

BANGKOK: Thajsko patrí podľa spoločnosti BBC medzi top sedem krajín sveta, ktoré ponúkajú dôchodcom slušný a komfortný život. V článku Roba Buddena uverejneného v BBC sa uvádza, že čoraz viac ľudí vyhľadáva pre život na dôchodku zahraničné destinácie. Láka ich najmä slnečné počasie, pomalšie životné tempo, priaznivé daňové podmienky a vyhliadky na krajší život, ktorý si za všetky roky práce zaslúžia.

Dôchodok v zahraničí vám totiž môže priniesť všetky vyššie uvedené výhody bez toho, aby bolo akokoľvek ohrozené vaše pohodlie či kvalitná zdravotná starostlivosť. Rob Budden ďalej uvádza sedem najlepších krajín, ktoré sú ako stvorené pre život na dôchodku. Od tropických častí Thajska až po pobrežné oblasti Strednej Ameriky.

Sedem najlepších miest na život v dôchodku, Panama, Ecuador, Malaysia, Španielsko, Malta, Portugalsko a THAJSKO.

Thajsko je známe aj ako “Krajina úsmevov”. Bude to možno aj tým, že cudzincom žijúcim v Thajsku dáva veľa možností na úsmev – nízke náklady na bývanie, príjemná klíma, kultúra rešpektujúca starších ľudí a navyše, z dôchodku, ktorý dostávate zo zahraničia, neplatíte žiadnu daň. Vďaka nízkym cenám nehnuteľností, zaradil časopis International Living túto krajinu medzi najlacnejše z hľadiska indexu životných nákladov. Stravovanie vonku je taktiež výhodné. Ich typické jedlo Pad Thai si môžete dať už za 1 €. Víza pre dôchodcov, ktoré sa dajú každoročne obnoviť sú dostupné pre všetkých dôchodcov s mesačným dôchodkom 65.000 thajských bahtov (1.660 €) alebo dôchodcom, ktorí si prevedú 800.000 bahtov (20.460 €) na thajský bankový účet.

Tejto dovolenkovej destinácii známej aj ako “Krajina úsmevov” nie je čo vytknúť. Ako Budden napísal, v Thajsku sú nízke náklady na bývanie, žiadna daň z ich zahraničného dôchodku, tropická klíma a kultúra, ktorá si ctí starších. Časopis International Living hodnotí Thajsko ako krajinu cenovo dostupného bývania.

To všetko zaradilo Thajsko na druhé miesto najmenej náročných krajín podľa indexu životných nákladov. Vidieť to môžeme aj na príklade najluxusnejšieho dvojizbového bytu s krásnym výhľadom. Prenajať si ho môžete za menej než 40.000 bahtov (1.020 ) mesačne. Obed Pad Thai si môžete dať za 1 .

Loading....