phone mail

Atmosféra thajskej metropoly sa vám dostane pod kožu v priebehu pár minút

Bangkok sa opakovane objavuje na čele rebríčka najnavštevovanejších miest sveta. V roku 2017 thajskú metropolu navštívilo viac ako 20 miliónov zahraničných turistov. Je to rušné, živé, kozmopolitné mesto, ktoré ponúka toľko zaujímavých miest, že si nebudete vedieť vybrať, kde začať.

Fascinujúce chrámy, autentické trhy, krásna príroda a samozrejme svetová kuchyňa- to je len medajlónik krás a chutí, ktoré ukrývajú ulice Bangkoku. Predtým, ako sa rozhodnete spoznať thajskú metropolu na vlastnej koži, prečítajte si o nej pár zaujímavostí.

Oficiálne “mesto anjelov”
Bangkok má najdlhší názov na svete, hoci miestni mu hovoria skrátene iba “Krungthep”, čo v preklade znamená “Mesto anjelov”.
Vedeli ste? Celé meno mesta Bangkok je zapísané dokonca v Guinessovej knihe rekordov; je to Krung Thep Mahanakhon Amón Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit.

Divoké zvieratá priamo v meste?
Možno by ste nečakali, že v rušnej metropole akou je Bangkok nájdete okrem množstva budov a mestského života aj divo žijúce predátory. ak navštívite Lumphini Park v Silom, alebo dokonca niektoré z tunajších tichších kanálov, pravdepodobne natrafíte na varany veľké. Výnimkou nie sú gekóny a drobné netopiere.

Jednoduchá orientácia
Napriek tomu, že Bangkok na prvý pohľad budí dojem rušného veľkomesta, vďaka prehľadnému označeniu hlavných ulíc (tzv.”soi”) sa tu celkom ľahko zorientujete.
Vedeli ste? Niektoré cesty, napríklad diaľnice, sú absurdne dlhé. Sukhumvit road vedie z centra Bangkoku až do Pattaya, čo je nekonečných 90 minút jazdy.

Chýba vám hotovosť? Žiaden problém!
V Bangkoku nie ste nikdy vzdialení viac ako blok od bankomatu. Zvyčajne na jednom mieste nájdete viacero bankomatov rôznych bánk.
Vedeli ste? Bankomaty v Thajsku sú iné ako ich poznáme; najskôr vydajú peniaze a až potom kartu, čoho výsledkom je množstvo zabudnutých kariet. Ak sa to stane aj vám, nezúfajte! Karta bude uchovaná na pobočke banky uvedenej na bankomate.

Farebne označené taxíky
Na cestách Bangkoku uvidíte sýtoružové, žlté a zelené, oranžové, modré alebo červené taxi- čo to znamená?! Rôzne farby áut označujú rôzne taxislužby, pričom zelené a žlté taxíky sú riadené priamo majiteľmi. Všetky taxislužby si účtujú rovnakú taxu, ale ak sa opýtate domácich, pravdepodobne budú mať svoju teóriu o tom, ktorá farba je najlepšia.

Hromadná doprava žiari čistotou
Na rozdiel od Západu, ak sa v Bangkoku rozhodnete ísť metrom (MRT) alebo systémom Skytrain (BTS), budete milo prekvapení, pretože hromadná doprava tu žiari čistotou.

Určite vyskúšajte jedlo priamo na ulici
Pouličných predajcov nájdete kdekoľvek v Bangkoku, je to súčasť mestskej kultúry! Čerstvé rezance, ovocie, zmrzlina, sendviče, grilované kuracie mäso, ľadová káva a mliečny čaj – bez ohľadu na to, či máte hlad, pravdepodobne neodoláte tunajšej ponuke street food.

Úžasná architektúra
Keď premýšľate o Bangkoku, pravdepodobne si v prvom momente nevybavíte panorámy, ktoré mesto ponúka. Viaceré tunajšie budovy sú viac ako extravagantné, ultramoderné.
V Bangkoku nájdete budovu v tvare robota, ďalšiu, ktorá vyzerá ako slon, “pixelovú” obytnú vežu Mahanakhon a niekoľko mrakodrapov so strešnými stĺpmi siahajúcimi do výšky, atď.

Bangkok a deti
Bangkok (a Thajsko celkovo) je veľmi priateľský k deťom; hotely, reštaurácie aj široká verejnosť sú babyfriendly. Priamo v meste a okolí nájdete veľa aktivít pre deti – bowling, korčuľovanie, trampolíny, Ocean World, motokáry, verejné ihriská. Raritou sú mačacie kaviarne a podniky pre psy.
Vedeli ste? Dospelí bežne uvoľňujú svoje miesto vo verejnej doprave deťom, nech si oddýchnu…

Loading....