phone mail

Kambodža ako luxusná dovolenková destinácia? Tunajšie pláže vás o tom presvedčia.

Kambodža je krajinou, ktorá ukrýva viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Atraktívne mestá, starobylé ruiny, majestátny chrámový komplex Angkor Wat a množstvo vzrušujúcich miest; to je to, čo robí Kambodžu krásnou a atraktívnou v očiach cestovateľov. A tiež sa môže pochváliť veľkým počtom luxusných pobrežných destinácií pozdĺž Thajského zálivu.

Tí, ktorí sa rozhodnú spoznávať čaro kambodžského pobrežia, mieria predovšetkým do mestečka Sihanoukville obklopeného nádhernými plážami ako vystrihnutými z pohľadnice hneď z troch strán. Väčšinou ide o pláže s jemným bielym pieskom, no nájdu sa tu aj okruhliakové.

POKOJNÉ PLÁŽE

Otres Beach
Táto pláž sa umiestnila v rebríčku TOP 22 pláží, ktoré musíte v Ázii určite navštíviť. Je vzdialenejšia od centra mesta, teda ideálna na odpočinok. Ponúka idylický pohľad na neďaleké ostrovčeky, kam vás ochotne odvezú miestni obyvatelia.

Victory Beach
Nachádza sa na západnej strane mesta a je veľmi obľúbená nielen miestnymi obyvateľmi, ale aj vyhľadávaná turistami. Určite oceníte bezproblémový prístup z centra mesta a možnosť prenajať si loďku, ktorou môžete nerušene spoznávať čaro okolitých ostrovov.

Coral beach
Pokojná pláž na ostrove Koh Ta Kyjev, pri pobreží juhozápadnej Kambodže, v blízkosti národného parku Ream ponúka okrem dokonalého relaxu tiež možnosť aktívneho odpočinku- ideálne miesto na šnorchlovanie, potápanie alebo rybolov metódou ako vystrihnutou z dávnych čias (“spearfishing”).

Independance Beach- miestnymi tiež nazývaná 7-Chan
Pokojná pláž s bielym pieskom, dlhá okolo 1 km. Nachádza sa tu aj súkromná pláž patriaca k hotelu Independance. Na severozápadnom konci sa pláž rozširuje, dokonca na nej nájdete malé sladkovodné jazero, zdroj pitnej vody pre miestnych obyvateľov.
Vedeli ste? V jazere sa môžu nachádzať krokodíly.

Sokha Beach
Nádherná Sokha beach uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov. Pláž je vhodná aj pre neplavcov a rodiny s malými deťmi, má mierny vstup do mora. Má mimoriadne výhodnú polohu, 5 minút jazdy od centra mesta. Avšak ide o súkromnú pláž, ktorá spadá pod Sokha Beach Resort Hotel. Turistom je pláž tiež prístupná, za menší poplatok.

 PLÁŽE, KDE TO “ŽIJE”

Serendipiti Beach a Ocheteaul Beach
Ak ste sa už presýtili romantických západov slnka a plážového leňošenia pod slnečníkom a zažiadalo sa vám trošku akcie, ste na správnom mieste. Turistami mimoriadne obľúbená pláž Serendipiti na východnom okraji mesta láka predovšetkým svojimi obchodmi, barmi a reštauráciami. Ocheteaul Beach je rovnako rušná, nájdete tu množstvo barov, reštaurácií a hotelov. Určite vyskúšajte morské špeciality, ktoré ponúkajú tunajšie podniky!

Loading....