phone mail

Život vo filipínskom Angel City pulzuje nielen cez deň, ale aj v noci

Angel City alebo jednoducho Angeles sa nachádza v centrálnej časti regiónu Luzon, približne 75 km severne od Manily. Je to rušné a prosperujúce mesto, ktoré každoročne láka návštevníkov bažiacich po nikdy nekončiacej zábave.

Kedysi tu našla domov najväčšia americká letecká základňa mimo Spojených štátov, čo malo celkovo vplyv na súčasný vzhľad mesta. Medzinárodný /hlavne americký a španielsky/ vplyv tu badať takmer na každom kroku- od špecifickej kuchyne, cez architektúru, obchody, až po názvy ulíc.
V Angel City je množstvo miest, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči a zažiť na vlastnej koži:

Festivalová horúčka
Filipínske Angeles žije festivalmi počas celého roku, obzvlášť na jeseň. Medzi TOP akcie rozhodne patrí La Naval Fiesta, ktorý sa koná vždy druhú októbrovú nedeľu. Rovnako v októbri sa oplatí zavítať na Big Bite Northern Food Festival (v Marquee Mal), určený predovšetkým gurmánom, nakoľko stoly sa prehýbajú pod množstvom špecialít filipínskej kuchyne. A do tretice, posledný piatok v októbri putujú tisícky veriacich do svätyne Apu, aby vzdali hold Ježišovi Kristovi na Apu Fieste.

Návrat do (vojenskej) histórie
To, čo kedysi plnilo počas druhej svetovej vojny funkciu vyhliadkového bodu na sledovanie pohybu japonských vojnových strojov, dnes slúži ako neoficiálne historické múzeum. V Lily Hill môžete nájsť relikvie z druhej svetovej vojny, ako je kostra starých japonských lietadiel, ale aj 5-tonovú žulovú sochu tibetského mnícha Kannona spolu s menšími pamiatkami na počesť týchto ťažkých časov.
Milovníkov vojenských lietadiel bezpochyby zaujme Air Force City Park, vonkajšie múzeum ponúkajúce jedinečný pohľad na tryskové a vrtuľové lietadlá a vrtuľníky, ktoré využívalo americké letectvo počas svojho pobytu v Angeles City.
Vedeli ste? Viaceré z vystavených exponátov neboli nikdy použité.

Štýlové podniky
Angeles patrí k najrušnejším filipínskym mestám vôbec a čulý ruch tu nekončí ani západom slnka. Midnight Rodeo vás prenesie do čias kovbojov- bar sa vďaka svojej nezameniteľnej atmosfére so živou hudbou teší veľkej obľube medzi návštevníkmi z domu i to sveta. Stretnúť mužov a ženy odeté v kovbojských šatách a klobúkoch nie je nič výnimočné.
Na 7. poschodí hotela Queen’s nájdete obľúbenú prevádzku nazvanú The Living Room. Strávte príjemné popoludnie so svojimi priateľmi, zahrajte si šípky alebo biliard. Terasa ponúka nádherný výhľad na mesto rozliehajúce sa pod vami, obzvlášť počas konania festivalov či podobných akcií. Ide o jedno z najlepších miest na sledovanie ohňostrojov. Hlavne v noci ulice a nočné podniky doslova ožívajú

ZOO trošku inak
Či už ste do Angeles City pricestovali ako rodina s deťmi alebo ako párik “dospelých detí”, deň strávený v Zoocobia Fun Zoo je jedným z tých, na ktoré sa nezabúda. Množstvo atrakcií určených pre malých aj veľkých (automobilové preteky, jazda na poníkoch, obrovské záhradné bludisko, atď.) je zárukou skvelej zábavy. Je to dobrodružná zábavná zoologická záhrada, ktorá ponúka množstvo vzrušujúcich a prekrásnych jázd.

TOP oblasti na zábavu:
Najatraktívnejšie oblasti sú dnes Clark Freeport Zone a zábavná štvrť Balibago.

Loading....