phone mail

Filipíny, krajina tisícich ostrovov, ktorá očarí už na prvé počutie

Filipíny, krajina označovaná ako najkrajšie miesto sveta či raj na Zemi. Prívlastky, ktorými je tento ostrovný štát v juhovýchodnej Ázii častovaný a ódy, ktoré o Filipínach kolujú, sú viac ako pravdivé. Biodiverzita, ktorú ponúka každý z viac ako 7.000 ostrovov, priťahuje návštevníkov ako magnet.

Tropické dažďové pralesy, aktívne i spiace sopky a majestátne pohoria, naproti tomu ryžové terasy, pokojné pláže, pestrofarebné koralové útesy a dychberúca fauna a flóra- to je iba časť z prírodného bohatstva Filipín.

Vedeli ste? Filipíny tvorí 7,107 ostrovov, z toho je iba 2,000 obývaných a iba dve pätiny majú meno.

Dokonalý útek pred realitou
Rôznorodosť, akou sa môže popýšiť iba pár krajín sveta, robí z Filipín dokonalé miesto na “únik” pre tých, ktorí nemajú presný cieľ. Pri cestovaní po tunajších ostrovoch a ostrovčekoch však rýchlo nadobudnete dojem, že ste sa ocitli v raji a príroda je vskutku mocná čarodejka.
Ak potrebujete “vypnúť”, dokonalý relax a pokoj vám poskytnú pláže, ktorých je tu neúrekom. Jemný biely piesok, tyrkysové more, čarovné lagúny a dychberúce výhľady, tak to sú Filipíny…

Vedeli ste? Nájdete tu jednu z najdlhších pláží s bielym pieskom na svete El Nido..

TOP pláže na Filipínach:

El Nido, Palawan – atraktivitu miesta zvyšujú tiež vápencové skaliská, vyhľadávané tiež horolezcami a podmorský svet
Boracay, Aklan – označovaná ako najkrajšia pláž sveta. Avšak pozor, kvôli obnove životného prostredia je ostrov Boracay dočasne uzatvorený!
Bulabog – pre svoje poveternostné podmienky ideálne miesto na extrémne športy ako windsurfing a kitesurfing
Bantayan Island – raj na zemi, o.i. ponúka návštevníkom viaceré atraktívne miesta (tajuplné jaskyne, zátoky) ako na dlani
White beach, Boracay – pláž dlhá cca 4 kilometre; kúsok od brehu je koralový útes
Coron, Palawan- obľúbená lokalita pre potápačov a milovníkov romantiky, nájdete tu fascinujúce lagúny a krištáľovo čistú vodu
Port Barton, Palawan – pokojný vidiecky rezort; pobrežie lemované tropickým pralesom.

TIP: Pokiaľ komercia nie je vaša “šálka kávy” a uprednostňujete skôr ľudoprázdne pláže, určite si na niektorom z množstva filipínskych ostrovov nájdete ten, ktorý vám prirastie k srdcu.

Loading....