phone mail

Bezpečné cestovanie by malo byť samozrejmosťou – pohľad na Filipíny z iného uhla

Filipíny sú krajinou mnohých tvárí a rozhodne majú čo ponúknuť. Tisícky ostrovov, z toho jeden krajší ako druhý, biele pláže a priateľskí veselí ľudia, s ktorými dohovoriť sa hoci aj po anglicky nie je najmenší problém. Ak sa chystáte navštíviť filipínske ostrovy aj vy, v prvom rade je dôležité myslieť aj na bezpečnosť.

Kedy vycestovať?
Exotické Filipíny si najviac užijete v období od novembra do apríla, kedy je počasie najpríjemnejšie, neprší a teploty sú viac ako priaznivé, pohybujú sa max. okolo tridsiatky.
TIP: Ak sa dá, necestujte na Filipíny počas sviatkov ako sú Vianoce a Veľká Noc. Keďže ide o kresťanskú krajinu, v tomto čase sa vracajú domov tiež domáci, lety sú vypredané a ceny ubytovania podstatne vyššie ako po iné časti roka.

Politická moc
Filipíny sa stali republikou po tom, ako získali po druhej svetovej vojne svoju nezávislosť (1946). Na čele krajiny stojí prezident a kongres.
Vedeli ste? Filipínsky prezident má širšie právomoci ako prezident USA!

Sú Filipíny bezpečné?
V zásade ide o bezpečnú krajinu, avšak i tu sa nájdu oblasti, ktorým sa radšej oblúkom vyhnite. Ide predovšetkým o juhovýchodnú oblasť Mindanao, ktorá je “povestná” konfliktami s rebelmi skupiny Abu Sayyaf. Za bezpečné tiež nemožno označiť súostrovie Sulu (ostrovy Jolo, Basilan, Tawi-Tawi); preto sa v žiadnom prípade neodporúča “brázdiť” tunajšie vody medzi jednotlivými ostrovmi loďou.

Cestovatelia sa zhodujú na tom, že hlavné mesto Filipín Manila je fascinujúce, avšak z hľadiska bezpečnosti je lepšie nenavštevovať štvrte ako Tondo, Ermita a nepohybovať sa vonku po zotmení.

Naopak, medzi najbezpečnejšie a najkrajšie oblasti krajiny patrí bezpochyby ostrov Palawan.

Loading....