phone mail

Vychutnajte si piňakoládu na jednej z najkrajších balijských pláží

Exotický ostrov Bali patrí medzi TOP dovolenkové destinácie. Kultúra, umenie, chrámy, skvelé jedlo, ale tiež ideálne podmienky na potápanie a surfovanie, to sú dôvody, ktoré roba z Bali raj na zemi. Pláže s bielym alebo čiernym pieskom ako vystrihnuté z pohľadnice a krištáľovo čisté more sú prísľubom dokonalého relaxu.

Na Bali nájdete viacero druhov pláží od tých s veľkými skalami vytvorenými koralmi alebo lávou až po také, ktoré sú úplne pokryté bielym alebo čiernym pieskom. Či už ste plavec alebo nie, alebo trávite dovolenku s deťmi, určite si vyberiete tú svoju.
TIP: Aj skúsených plavcov môžu zaskočiť tunajšie vlny, pri plávaní si preto dávajte pozor na vrchol prílivu.

Prinášame vám tie najvychýrenejšie pláže Bali:

Nusa Dua Beach
V okolí pláže Nusa Dua stojí množstvo luxusných hotelov ako napr. Kayumanis Nusa Dua Private Villa & Spa a Samabe Suites a Villa, ale tiež stredisko INAYA Putri Bali Resort. Nusa Dua je ako vystrihnutá zo žurnálu, pripomína doslova raj na Zemi- vysoké palmy, divé mangrovníky, voňavé stromy a orchidey uprostred jasného modrého oceánu a zlatého piesku. Podmienky na plávanie tu je viac ako dobré, pretože prúdy aj vlny sú nízke, priezračná voda je krištáľovo čistá a ideálna na šnorchlovanie.

Kuta Beach
Kúsok od mesta Kuta je pláž nesúca rovnaký názov, Kuta Beach. Vlny sú tu vyššie a prúdy pomerne silné, čo z pláže robí perfektné miesto pre surfistov. Hoci nie je až tak vhodná pre rodiny a pokojnú dovolenku, vždy je plná miestnych obyvateľov aj turistov- zrejme pre atmosféru a energiu, ktorou to tu žije. V noci sa zábava presúva z pláže do klubov a pokračuje až do rána. Nájdete tu tiež miestny Hard Rock Cafe Bali, kde môžete jesť, piť a hodovať celý deň aj noc. Najlepšie hotely s rýchlym prístupom na pláž Kuta sú slávne Poppy Bali v Kuta alebo Legian Beach Hotel v Legian.

Sanur Beach
Táto pláž sa nachádza na pobreží dediny Sanur, južne od Bali. Zaujme malých aj veľkých, kochať sa môžete niekoľko kilometrov dlhou plážou pokrytou zlatým pieskom a malými koralmi. Vlny tu sú miernejšie a vody vhodné na kúpanie. More je krištáľovo čisté, pri chôdzi pozdĺž pláže môžete vidieť rôzne morské /po/tvory, napr. hviezdice. Jedným z najlepších miest na pobyt na pláži Sanur je v letovisku Klumpu Bali, ale ak hľadáte skôr plážový rezort, je tu Avillion Villa Cinta .

Geger Beach
Pláž Geger je krásna biela piesočná pláž kúpajúca sa v lesku slnka. More je tu kľudnejšie v porovnaní s plážou Kuta alebo Balangan. Pozdĺž tejto pláže nájdete tiež veľa kaviarničiek ako stvorených na nedeľný brunch.

Bias Tugal (Tugel) Beach
Miesto známe tiež ako Pantai Kecil (Malá pláž), opustená pláž, ktorá je takpovediac jedným z najlepšie zachovaných tajomstiev ostrovanov. Na pláž si musíte zájsť cca 500 metrov po kamennej ceste. Pohľad, ktorý sa vám naskytne, je neskutočný. Neďaleko je OK Divers Resort & Spa.
TIP: Pláž nie je vhodná pre plavcov začiatočníkov, ani pre rodiny s deťmi, prúd môže byť príliš silný.

Padang-Padang Beach
Pláž obklopená skaliskami a divorastúcimi rastlinami sa nachádza v blízkosti chrámu Uluwatu. Prístup k tomuto skrytému raju je trošku komplikovaný /musíte prejsť úzkym priechodom/, no odmenou vám bude toto čarovné miesto pokryté skalami a malými jaskyňami. Výhodou je, že pláž je vhodná na kúpanie aj počas prílivu.
TIP: Dajte si však pozor na ostré koraly a morských ježkov!

Loading....