phone mail

Bali je rajom pre surferov každého veku

Indonézsky ostrov Bali sa pravidelne umiestňuje v rebríčku TOP svetových dovolenkových destinácií, a to právom. Kultúra a nátura balijských ľudí, ale tiež množstvo zaujímavých miest a v neposlednom rade nádherné pláže priam nabádajú spoznávať krásy ostrova na vlastnej koži. Na svoje si tu prídu milovníci leňošenia, ako aj adrenalínoví nadšenci. 

Bali je naozaj pre každého- vychutnáte si tu romantické západy a východy slnka, prechádzky po nekonečne dlhom pobreží, avšak svoj pobyt môžete poňať aj trošku akčnejšie, na surferskej doske alebo lekciách potápania.
TIP: Mesto Padangbai ponúka jedinečnú možnosť objavovať úžasný podmorský svet bežných, ale aj menej známych živočíchov.

“Naháňanie” tej správnej vlny
Bali je vyslovene rajom pre surferov, tunajšie vody poskytujú tú správnu vlnu pre profíkov, ale aj začiatočníkov.

Pre začiatočníkov

 • Kuta Beach
  Nádherná piesková pláž dlhá tri kilometre je centrom diania na ostrove a vlny, ktoré sa pri pobreží tvoria, sú ideálne tak pre skúsených surferov, ako aj nováčikov. Kroky nejedného turistu mieria na túto pláž s jediným cieľom: naučiť sa surfovať od tých najlepších surferov.
 • Canggu Beach
  Ak túžite po oddychu, alebo sa na Bali vyberiete dovolenkovať s deťmi, Canggu je tu práve pre vás. Obzvlášť si tu na svoje prídu milovníci jemnejších vĺn, kurz surfovania teda môžete pokojne dopriať aj svojim deťom. Treba mať však oči na stopkách, morský vietor dokáže vlny poriadne zdvihnúť.

(Mierni) profesionáli

 • Echo Beach
  Pláž, miestnymi nazývaná tiež Pantai Batu Bolong. Na pobreží sú malé skalnaté útvary, ktoré skrývajú pred zrakmi komercie dokonalú pláž s bielym pieskom od pláže a parkovisko. Ak hľadáte adrenalínové surfovanie, počas ktorého môžete zažiť silu oceánu na vlastnej koži, odporúčame vám práve túto oblasť. Lokalita je vhodná hlavne pre profesionálov.
 • Balangan Beach, Padang Padang, Blue Point
  Bali sa na juh od Kuty zužuje do úzkej šije a kúsok odtiaľ zase rozširuje, čo vytvára divoký poloostrov Bukit. Tunajšie skalnaté pobrežie je domovom tých najúchvatnejších prílivových vĺn vôbec. Balangan nie je až tak náročná ako Padang Padang, aj vlny majú menšiu silu a na niektorých miestach je pláž vhodná aj na kúpanie.

Vedeli ste? Pláž Blue Point je dostupná iba za odlivu.

 • Baby Padang
  Začiatočníci môžu trénovať na pomerne “soft” vlnách na okraji slálvneho Padang Padang. Tento spot je ideálny pre mierne pokročilých surferov s longboardami.
Loading....